shadow_left
Logo
|    Centrum Medyczne "Rokitek"    |    ul. Rokitek 41A    |    27-600 Sandomierz   | (+48) - 015 - 833 12 12 | (+48) - 015 - 833 13 33
| (+48) - 015 - 833 11 83 | (+48) - 015 - 644 66 62
shadow_r

Sonda

Jak oceniacie Państwo jakość naszych usług?
 
 
   
Historia

  Geneza powstania naszego Centrum sięga 1999r. Dwóch lekarzy , specjalistów II z pediatrii na fali wdrażanej reformy służby zdrowia rezygnuje z dotychczasowej pracy (niżej podpisany z funkcji ordynatora oddz. dziecięcego, kolega z ośrodka zdrowia) i na bazie kupionego za kredyty dużego budynku po totalnej adaptacji budują swoje wymarzone Centrum Medyczne.

Image Z uwagi na bardzo ambitne plany i brak możliwości finansowych w ich realizacji zawiązują spółkę z prężnie działającą firmą budowlaną, która w dużym stopniu skredytowała budowę. Ku zdumieniu obserwujących z boku mieszkańców Sandomierza nowa, piękna przychodnia powstała w niespełna rok.

Zgodnie z założeniem obok gabinetów lekarza rodzinnego powstały liczne gabinety specjali-
styczne (m.in. alergologiczny, dermatologiczny, laryngologiczny, ginekologiczny, okulistyczny, reumatologiczny, medycyny pracy, psychiatryczny, chirurgii dziecięcej, preluksacyjny, chirurgii naczyniowej z dwiema salami operacyjnymi. Ponieważ naszym celem od samego początku była kompleksowość świadczonych usług powstał piękny gabinet rehabilitacji i fizykoterapii, pracownia ultrasonograficzna, pracownia radiologiczna, laboratorium. Na prośbę pacjentów część budynku adaptowaliśmy pod aptekę. Od samego początku ocenialiśmy wprowadzone przez siebie ankiety satysfakcji pacjenta.

Zdobywaliśmy zaufanie pacjentów rzetelnością świadczonych usług, fachowością oraz organizowaniem licznych „BIAŁYCH NIEDZIEL"(do chwili obecnej było ich ok. 40) podczas których udostępnialiśmy wszystkim chętnym bardziej oblegane poradnie i specjalistów. Równolegle z otworzeniem Centrum Medycznego, który ze względu na nazwę osiedla nazwaliśmy „ROKITEK" ruszyła nasza filia w Koprzywnicy, gdzie świadczyliśmy i świadczymy usługi przede wszystkim dla ludności wiejskiej.
Pogarszające się z roku na rok warunki kontraktowe z Kasą Chorych, a następnie z Funduszem Zdrowia zmuszały nas do dodatkowych działań, których zadaniem było utrzymanie płynności finansowej naszego Centrum. Działania te biegły dwutorowo. Po pierwsze ograniczenia wydatków (redukcja wynagrodzeń, wybieranie najtańszych firm przy wszystkich zakupach na rzecz przychodni, wykonywanie u siebie badań - np. laboratoryjnych, radiologicznych, ultrasonograficznych). Po drugie zwiększanie przychodu, poprzez m.in. zwiększanie badań w ramach medycyny pracy, sprzedawanie niektórych usług, np. badań radiologicznych, komercyjne wykonywanie zabiegów operacyjnych (żylaki kończyn dolnych, stulejki, przepukliny, znamiona itd.).

Nasze Centrum świadczy usługi dla mieszkańców Sandomierza oraz dla mieszkańców okolicznych wiosek, z przewagą tych drugich. Stale podnosimy sobie poprzeczkę w zakresie jakości oraz zakresu świadczonych usług. Działalność nasza cały czas przebiega dwutorowo - po pierwsze usprawnianie funkcjonowania tego co jest (w oparciu o nowe doświadczenia, postęp, opinie pacjentów itd.), po drugie szukanie nowych wyzwań - w planie mamy stworzenie Centrum Diagnostyki Nieinwazyjnej, Centrum Chirurgii Jednego Dnia.

Naszym atutem jest znakomita kadra lekarsko-pielęgniarska zarówno pod względem merytorycznym jak  podejściem do chorego, co skutkuje popularnością naszych poradni. Zatrudniamy około 30 lekarzy po II st. Specjalizacji, część z doktoratami. To z jednej strony dużo, z drugiej jednak na tyle mało iż jesteśmy w stanie zorganizować pracę poszczególnych poradni specjalistycznych w sposób perfekcyjny. Przy tysiącach osób przyjmowanych w ciągu roku praktycznie wyeliminowaliśmy kolejki. Jest to efekt dużej dyscypliny pracy całego naszego zespołu, kilku lat doświadczeń oraz dobrego porozumienia z naszymi pacjentami.
Pragniemy się rozwijać, jeszcze lepiej służyć naszym pacjentom. Planujemy uzyskanie certyfikatu jakości świadczonych usług (ISO). Choć w naszym i pacjentów mniemaniu ta jakość jest na wysokim poziomie, to zaświadczenie na papierze utwierdzi nas w przekonaniu, że droga którą wybraliśmy ma dobry kierunek.

W ubiegłym roku współuczestniczyliśmy w utworzeniu stowarzyszenia „Medycyna Polska", które powstało z inicjatywy firmy Center-Med z Tarnowa. Stowarzyszenie skupia najbardziej prężne przychodnie z kilku województw południowej Polski i w głównych założeniach ma na celu wspólne działanie na rzecz doskonalenia naszej działalności oraz szukania nowych inicjatyw medycznych zwiększających atrakcyjność naszych podmiotów. Pierwszą wspólną inicjatywą naszego stowarzyszenia była zorganizowana jesienią 2005 roku „Biała Niedziela" pod hasłem „Pięć ton zdrowia", podczas której szczepiliśmy bezpłatnie wszystkich chętnych p-ko grypie, ocenialiśmy bezpłatnie poziom cholesterolu, glukozy, wagę, ciśnienie. Każdy uczestnik otrzymał kilka kg jabłek, które ułożone w formie piramidy symbolizowały zdrowie.

ImageW 2005 roku wprowadziliśmy również system abonamentowy, który na początku adresowany jest do pracodawców w ramach „Medycyny Pracy". Jest także opracowany wariant dla indywidualnego pacjenta, ale prawdopodobnie zaowocuje on dopiero po wprowadzeniu konkurencyjnych ubezpieczeń.

Z poszanowaniem

Aleksander Kłeczek