shadow_left
Logo
|    Centrum Medyczne "Rokitek"    |    ul. Rokitek 41A    |    27-600 Sandomierz   | (+48) - 015 - 833 12 12 | (+48) - 015 - 833 13 33
| (+48) - 015 - 833 11 83 | (+48) - 015 - 644 66 62
shadow_r

Sonda

Jak oceniacie Państwo jakość naszych usług?
 
 
   
Rokitek ze znakiem jakości

 Znane nie tylko w Sandomierzu Centrum Medyczne „ Rokitek”, jako pierwsza i jedyna, jak dotąd, przychodnia zdrowia w województwie świętokrzyskim, otrzymało na początku roku akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia z Krakowa. W całym kraju jest jedynie 10 placówek wyróżnionych takim certyfikatem.

   Akredytacja jest potwierdzeniem wysokiej jakości usług świadczonych przez przychodnię – mówił nam podczas uroczystości  w Sandomierskim Ratuszu Andrzej Warunek z krakowskiego centrum. – Niełatwo ją uzyskać. Oceniamy ponad 130 procedur pracy placówki, prowadzenia pacjenta i dokumentacji jego leczenia. Trzeba zdobyć aż 75 proc. punktów możliwych do uzyskania. Pracownicy widzą jednak, że przychodnia działa sprawniej i lepiej. Mam nadzieję, że zostanie to dostrzeżone nie tylko przez pacjentów ale i płatnika, czyli Narodowy Fundusz Zdrowia.

    - „Rokitek” od dawna cieszył się dobrą opinią wśród pacjentów. I w tej materii nic się nie zmieniło. To raczej my, personel przychodni, pracujemy lepiej i łatwiej. Zmieniła się dokumentacja prowadzenia pacjenta – poinformował szef przychodni, lekarz pediatra Aleksander Kłeczek. – Zwracamy uwagę na „ Karty satysfakcji pacjenta”. Mówimy wobec niego jednym głosem, bo wszystkich obowiązują jednakowe standardy. Akredytacja to nie koniec naszych starań o najwyższy poziom usług. W tym roku naszym celem  jest uzyskanie certyfikatu ISO. Chcemy też zwiększyć liczbę poradni specjalistycznych i zakres usług.

  Centrum na osiedlu Rokitek już teraz może imponować rozmachem. Oprócz gabinetów ma też wiele poradni specjalistycznych od alergologii po chirurgię naczyniową z dwiema salami operacyjnymi, laboratorium, radiologię, USG, aptekę, gabinety rehabilitacji i fizykoterapii, medycyny pracy. Jako jedyna poradnia w województwie operuje w ramach tzw. „chirurgii jednego dnia”, żylaki kończyn dolnych, stulejki, przepukliny, znamiona itp. Ma filię w Koprzywnicy. Opiekuje się ponad 9 tys. pacjentów.

   Placówka jest owocem reformy służby zdrowia. To pierwsza wybudowana w Sandomierzu od podstaw niepubliczna placówka medyczna. Działa od siedmiu lat.

    - Nie ukrywam, że „Rokitek” jest naszą dumą. Sami wiecie, że waszą placówką chwalimy się przed szczególnymi gośćmi naszego miasta –mówił w Ratuszu burmistrz Sandomierza Jerzy Borowski. – Wasz przykład pokazuje, że prywatyzacja jest najlepszą drogą do podnoszenia jakości usług medycznych. Gratuluję Wam otrzymanego dziś certyfikatu i bardzo się z niego cieszę.

    Burmistrz wręczył Aleksandrowi Kłeczkowi list gratulacyjny i upominek – słuchawki lekarskie. Przypomnijmy, że dwa lata temu „Rokitek” został uhonorowany tytułem „Lidera regionu” w kategorii zdrowie w konkursie organizowanym przez władze województwa świętokrzyskiego, a Aleksander Kłeczek został „Lekarzem roku 2004”. Drugi ze wspólników przychodni, również pediatra Jacek Łabędzki, otrzymał taki sam tytuł w 2005 roku.

Wacław Pintal
Tygodnik Nadwiślański