shadow_left
Logo
|    Centrum Medyczne "Rokitek"    |    ul. Rokitek 41A    |    27-600 Sandomierz   | (+48) - 015 - 833 12 12 | (+48) - 015 - 833 13 33
| (+48) - 015 - 833 11 83 | (+48) - 015 - 644 66 62
shadow_r

Sonda

Jak oceniacie Państwo jakość naszych usług?
 
 
   
Leczenie z jakością
 Centrum Medyczne „Rokitek” jedyną w województwie przychodnią  z certyfikatem. W kraju takich placówek jest tylko dziesięć.
    
    Centrum Medyczne „Rokitek” jako pierwsza przychodnia w województwie świętokrzyskim otrzymała certyfikat, który jest gwarancją wysokiej jakości usług świadczonych przez placówkę.
    W całym kraju akredytację posiada zaledwie 10 przychodni. To elitarne grono. Centrum Medyczne „Rokitek” jest pionierem w województwie świętokrzyskim. W sobotę wieczorem w ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatu akredytacyjnego.
   - Akredytacja to jakość. Dla nas jakość świadczonych usług od początku była zasadniczą sprawą – stwierdził Aleksander Kłeczek, dyrektor centrum lekarz pediatra.

 NIEŁATWE ZADANIE

    Andrzej Warunek z centrum monitorowania jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie podkreślił, że otrzymanie akredytacji nie jest łatwe.
    - Należy spełnić ponad 100 wymogów, dotyczących głównie sfery zarządzania i organizacji usług w przychodni- wyjaśnia Andrzej Warunek. 136 standardów określa, jak powinna pracować placówka, jak winna prowadzić swoich pacjentów i dokumentować świadczone usługi. Dzięki temu pacjent może liczyć na ciągłość opieki, a także może mieć pewność, że opieka jest świadczona w najlepszy sposób.
    Poprzeczka ustawiona jest wysoko: aby otrzymać akredytację, trzeba uzyskać 75 procent punktów możliwych do zdobycia.

BARDZIEJ WIARYGODNI, BARDZIEJ DOSTĘPNI

    Aleksander Kłeczek potwierdza, że uzyskanie akredytacji wymagało ogromnej pracy i zaangażowania ze strony wszystkich osób pracujących w przychodni. Nie mogło być mowy o jakichkolwiek zaniedbaniach. Akredytacja kosztuje, wiąże się bowiem z wprowadzeniem określonych standardów, jak chociażby używaniem odpowiednich środków do dezynfekcji.
    Co zmieniło się w „Rokitku” w związku z akredytacją?
-Zmieniła się obsługa pacjenta, a przede wszystkim dokumentacja – odpowiada dyrektor Aleksander Kłeczek. Standardy obowiązują każdego pracownika, a więc mówimy jednym głosem. Nasze postępowanie ma podstawę prawną, jesteśmy zatem wiarygodni. Zwracamy uwagę na „Karty satysfakcji pacjenta”, analizujemy je i wyciągamy wnioski.

PORA NA ISO

Centrum Medyczne „Rokitek” funkcjonuje od 2000 roku. Przychodnia stara się świadczyć usługi w sposób kompleksowy, obok podstawowej opieki zdrowotnej również w zakresie specjalistyki. W Centrum jest kilkanaście poradni specjalistycznych i medycyna pracy. Działa również rentgen, USG, laboratorium i apteka. Centrum posiada filie w Koprzywnicy.
    W 2004 roku „Rokitek” został uhonorowany wyróżnieniem Lider Regionu w kategorii zdrowie, uznany zastał za najlepszą placówkę medyczną w województwie świętokrzyskim.
    Aleksander Kłeczek zapowiada kolejne działania związane z podnoszeniem jakości usług.
    -W tym roku chcemy uzyskać certyfikat ISO. Myślimy również o zwiększeniu liczby poradni specjalistycznych i zakresu usług, zarówno na terenie Centrum Medycznego, jak również obok – mówi dyrektor Kłeczek.

 Małgorzata  Płaza
Echo Dnia
Poniedziałek 8 stycznia 2007 r